Haber

AK Parti meclis üyesi şikayetçi oldu, Gaffar Okkan ve Konca Kuriş pankartlarına el konuldu

Mersin’in Tarsus ilçesinde AK Parti Belediye Meclis Üyesi Abdurrahman Altınsucu, “Gaffar Okkan’a pusu kuran, Konca Kuriş’i domuz bağıyla boğanlarla birlikte mi yürüyeceksiniz? Söz konusu pankartların propaganda amacını aştığını, doğrudan suç tezi içerdiğini belirterek “Karar Ver” pankartı ile ilgili Tarsus İlçe Seçim Kurulu’na başvurarak pankartların kaldırılmasını talep etti.

Birgün’den Abidin Yağmur’un haberine göre İlçe Seçim Kurulu, cumhurbaşkanlığı seçimi için asılabilecek pankartların adayları tanıtması gerektiğine de dikkat çekti. Kurul ise söz konusu pankartların “karalayıcı propaganda malzemesi” olduğunu ileri sürerek toplatılmasına karar verdi. İlçe Seçim Kurulu kararının ardından pankartlar polis tarafından kaldırıldı.

Karara tepki gösteren Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Bugün sabah saatlerinde Diyarbakır’da suikast sonucu şehit olan Emniyet Müdürümüz Gaffar Okkan’ın makam aracını korumakla görevli hemşehrimiz Şehit Sabri Kün’ün kabrini ziyaret ettik. 24 Ocak 2001’de Tarsus’ta şehitlerimiz aleyhine bir konuşma yaptım.Utanç sayılabilecek üzücü bir olayın etkisini ortadan kaldırmaya çalıştım” dedi.(HABER MERKEZİ)

guzelbahceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu