Haber

İstanbul’da yapımı bitmek üzere olan metronun test sürüşünde

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Yardımcısı Ekrem İmamoğlu, 3 ilçeden geçecek 8 istasyonlu, 10.9 kilometrelik Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metrosu’nun test sürüşü sırasında açıklamalarda bulundu.

2017’de ihale yaptıkları, 2018’de durdurulan sınırı yüzde 4’lük bir ilerlemeyle teslim aldıkları ve yüzde 76’lık ilerleme kaydettikleri bilgisini paylaşan Önder İmamoğlu, iktidar kanadının sık sık “” telaffuzunu kullandığına dikkat çekti. Birçok proje için başlattık” dedi.

“Başlatmak bir beceri değildir; İmamoğlu, “İşi yapmakta, bitirmekte, hizmete sunmakta hünerliyiz” dedi. Ekip arkadaşlarıma, burada arka planda olmayan herkese, işçilere ve müteahhitimize canı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah milletimiz için çok hayırlı ve hayırlı bir çalışmaya imza atmış olacağız” dedi.

“Sayın Cumhurbaşkanı Sabiha Gökçen’le bağlantıyı açtığında ‘Bizim yaptığımız projeyle ilgileniyor’ dedi” diyen Önder İmamoğlu, “Biz öyle bir şey söylemedik. Yazık ki onlar da bizim yaptığımız projeyle ilgileniyor” dedi. 1.5-2 yılda o hattın parasını bizim bütçemizden keserek bizden alın 1.5-2 yıllık parayı bir yerden bulsunlar 2 yılda istanbulun bütün metrolarını bitireceğiz yazıklar olsun Yazıktır, günahtır Ekrem İmamoğlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra normalde 20-25 yılda parasını topladıkları diğer hatları değiştirdiler. 20-24 ayda bize teslim ettikleri projelerin parasını almak tam bir saçmalık, yani bizi zora sokmak, ‘akılsızlık, niyet kötü’ tabirlerini kullandı.

Saygın konuşmanın prestijli işlerle geleceğini ifade eden İmamoğlu, “Bizim prestijli işlerimiz var. Üzerine sözlerimiz ekleniyor. Biz bu çizgiyi devam ettireceğiz. Milletimiz bizi takip etmeye devam etsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu