Teknoloji

Trendyol Tasarım Dilini Herkesin Kullanımına Açtı

Türkiye’nin e-ticaret devi Trendyol, ülkemizdeki teknoloji sektörüne de yön veriyor. Trendyol’un binlerce kişiye istihdam sağlayan teknoloji geliştirme departmanı Trendyol Tech, bugün de web geliştiricileri için yerli bir kaynak yayınladı.

Trendyol Tech grubu, web sayfası geliştiricileri için hazır bir arayüz kitaplığı sunacak’ baklava nin ilk halini paylaştı. Baklava, günümüzün en popüler kütüphaneleri olan Bootstrap ve Tailwind’e rakip olabilir ve bu kütüphaneler ile web geliştiricileri tarafından kullanılabilir.

Trendyol’un tüm tasarım dili herkes tarafından erişilebilir:

Kütüphanenin halka açık olarak yayınlanması aynı zamanda Trendyol’un web sitesinde ve taşınabilir uygulamasında gördüğümüz tasarım dili anlamına da geliyor. Herkese açık tedarik edilen. Trendyol’un uygulamasında gördüğümüz her piksel ve tipografi, kütüphane ile birlikte tüm dünyaya açıldı.

Trendyol’un Baklava kütüphanesi nasıl kullanılır?

Trendyol’un Baklava kütüphanesini kullanmaya başlamak oldukça kolaydır. Kütüphaneyi indirip kendi projenize kurabileceğiniz gibi aşağıdaki kodlarProjenizin HTML belgesine ekleyerek de erişim sağlayabilirsiniz.

Bu kodları ekledikten sonra tek yapmanız gereken bu temadan ulaşabileceğiniz CSS kodlarını projenizde kullanmak. Trendyol’un dilinde dilediğiniz buton, yazı, resim kutusu veya tabloyu yazabilirsiniz.

Kütüphaneyi Vue, React veya Angular ile de kullanabilirsiniz. Üstelik bu Siz de kendi desteğinizi kütüphaneye gönderebilirsiniz., kitaplığın gelişmesini ve çok daha kapsamlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Baklava’nın GitHub sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu