Haber

İstanbul Valisi Davut Gül, “Sokak Hayvanı Diye Bir Şey Yok” Diyerek Sosyal Medyayı İkiye Böldü!

İstanbul Valisi Davut Gül’ün sokak hayvanları ile ilgili açıklaması sosyal medyayı ikiye böldü. Ayrıntılar?

Geçtiğimiz saatlerde basın kuruluşu temsilcileriyle Fatih’te kahvaltıya gelen İstanbul Valisi Davut Gül, sokak hayvanlarına ilişkin soruları da yanıtladı.

Davut Gül’ün sokak hayvanları hakkında,

‘Dünyanın her yerine gittiğinizde sokakta bir adam görürsünüz, hayvansız bir adam göremezsiniz. Sokak hayvanı diye bir şey yoktur. Evcil hayvanların bir sahibi olmalıdır. ‘Hayvanları çok seviyorum sahipsiz kalsınlar, mahallede dolaşsınlar. ‘Zaman zaman insanları üzse de tahammül edelim’ deme lüksümüz yok. Kanunen belediyelere görev verilmiş, belediyeler de görevlerini yerine getirecek. Belediyeler üzerine düşen görevi yerine getirdiğinde bahsettiğimiz bu sorunun yüzde 90’ı çözülmüş olacak. Ancak belediye görevini yerine getirmiyorsa vatandaş ‘dokunulmasın candır’ deyince vatandaşın yaşam kalitesi düşüyor. açıklama yaptı.

Çok hassas bir konu olan sokak hayvanları ile ilgili herhangi bir güzelleştirmeye değinmeden “Belediyeler gereğini yapacaktır” ve “Sokak hayvanı diye bir şey yoktur” cümlelerini kullanan İstanbul Valisi, sosyal medyada tartışma yarattı. medya kullanıcıları

1. Bazıları valinin açıklamasını yersiz, eksik ve vicdansız bulurken ?

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9. Diğerleri valiyi tebrik etti ve bunun uzun zaman önce yapılması gereken bir açıklama olduğunu savundu ?

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

sandikli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu