Haber

Kocaeli Büyükşehir’den esnaf ve vatandaşlara aşure ikramı

Büyükşehir, Muharrem ayı kapsamında Kocaeli genelinde kurulan pazar alanlarında esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulunuyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Muharrem ayı kapsamında pazar alanlarında esnaf ve vatandaşlara aşure ikramında bulunuyor. Esnaf ve vatandaşlar için hazırlanan aşureler ilk olarak Kandıra Halk Pazarı’nda dağıtıldı. Pazar alanında bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Soydabaş, tüm İslam aleminin Muharrem ayını kutlayarak Aşure gününün hayırlara vesile olmasını diledi. Soydabaş daha sonra esnaf ve vatandaşlara aşure ikram etti. Gelenekleri yaşatmaya devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne vatandaşlar da teşekkür etti.

 

TÜM İLÇE PAZARLARINDA ASHURE BAKIM

Büyükşehir Belediyesi, ilahi rahmet ve bereketin bol olduğu Muharrem ayı münasebetiyle şehrin dört bir yanında aşure ikramında bulunuyor. Bugüne kadar Kandıra Çarşamba Pazarı, İzmit Alikahya ve Doğu Kışla Perşembe Pazarı Başiskele Döngel’de aşure dağıtan ekipler bugün İzmit Ayazma pazarında olacak. Sivil Toplum Kuruluşları ve Bağlar Dairesi Başkanlığı grupları, 18 Ağustos Cuma gününe kadar tüm ilçelerde kurulan pazarlarda aşure lezzetini sunmaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu