Ekonomi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz Dilovası Küresel Karma OSB’yi ziyaret etti

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Dilovası’ndaki Küresel Karma Organize Sanayi Bölgesi’ni (OSB) ziyaret ederek yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Dilovası Küresel Karma OSB Müteşebbis Komite Toplantısının Vali Seddar Yavuz başkanlığında gerçekleştirildiği kaydedildi.

Dilovası Kaymakamı Metin Kubilay’ın da eşlik ettiği toplantıda Yavuz’u, Küresel Karma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Karaköse ve girişimci heyet üyeleri karşıladı. Yönetim kurulu üyelerinin yapılan çalışmalar hakkında bilgi sunmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü ve değerlendirmeler yapıldı. bildirdi.

Açıklamada, Vali Yavuz’un toplantının ardından şirket sahiplerinden, önümüzdeki dönemde faaliyetlerini sürdürecek olan Altınplus Kablo Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile Yılsolar Güneş Teknolojileri Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin devam eden inşaat çalışmaları hakkında bilgi aldığı belirtildi. tesislerini Dilovası Global Karma OSB’ye taşıyarak bölgeyi genişletti.

Küresel Karma OSB’de yatırımlar devam ediyor

Açıklamada, alçak gerilim tesisat kablosu grubunda bakır iletkenli kablolar üreten Altınplus Kablo Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin, yeni tesislerini Global Karma OSB’de kurarak faaliyetlerine burada devam edeceği vurgulandı. “Yatırımlar ve yeni makine ve ekipmanlarla istihdam sayısını artırarak, çeşitli kablo üretim kapasitesini 2 yıl içerisinde kısa vadede 2 katına, uzun vadede ise 3 katına çıkarmayı hedefliyor. Güneş Enerji Santrali projesi.” ifadeler kullanıldı.

Yılsolar Güneş Teknolojileri Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin çalışmalarına atıfta bulunulan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“2010 yılında YILDIRIM Grup adı altında enerji sektörüne giriş yapan ve enerji yatırımları YILDIRIM Enerji tarafından yürütülen şirket büyüyerek inşaat, mühendislik, müşavirlik, proje yönetimi, enerji gibi çeşitli alanlarda hizmet vermeye başlamıştır. üretim, santral işletmeciliği, enerji ticareti ve üretim kapasitesini artırmak amacıyla 150 ünite kurmuştur.” Global Karma, milyonlarca dolarlık yatırımla OSB’de 40 bin metrekarelik alanda faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Bu bölgede yenilikçi güneş enerjisi santralleri üretme, rüzgar ve jeotermal enerji projeleri inşa etme çalışmalarını sürdürecek, Güneş Enerjisi Santrali projesini hayata geçirerek kendi elektriğini üretmeyi planlıyor.”

haber-oltu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu