Haber

Konyaspor Başkanı: Basketbol takımını satmayacağız

Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen, kulüp için basketbol kadrosunu satmayacaklarını belirterek, “Konyaspor Basketbol’un Trabzonspor’a satılacağı haberi yayıldı. Basketbol takımıyla ilgili satış noktasında herhangi bir görüşmemiz olmadı.”

1 Ağustos’ta yapılan olağanüstü kongre ile yeniden Konyaspor’un Lideri seçilen Fatih Özgökçen, yeni yönetim kurulu ile basın toplantısı düzenledi. Transferlerle ilgili konuşan Özgökçen, “Konyaspor’da kaptanlık yapan İbrahim Sehiç, 700 bin Euro’ya Suudi Arabistan’a transfer oldu. Onun yerine 2 yıllığına Fransa’dan Paul Bernardoni’yi transfer ettik. Morelo Margos var. Geçen yıl bize gelip takımımıza katıldı.”Kendisiyle 2+1 opsiyonlu sözleşme imzaladık, katkı sağlayan bir isim ve oynarsa Konyaspor kulübü futbol grubuna katkı sağlayacağına inanıyoruz. değerlendirmelerimizden. Yunus Mallı’yı 10 numara pozisyonuna transfer ettik. Alexandru Cicaldau’yu Galatasaray’dan kiralık aldık.” dedi.

Özgökçen, Uche Ikpeazu’nun sözleşmesini de feshettiklerini açıkladı.

“SATIŞ NOKTASI İLE İLGİLİ BASKETBOL TAKIMI İLE HİÇ GÖRÜŞMEMİŞTİR”

Kulübe ait basketbol takımıyla ilgili açıklamalarda bulunan Özgökçen, “Konyaspor Basketbol’un Trabzonspor’a satılacağı haberi yayıldı. Satış noktasında basketbol grubuyla herhangi bir temasımız olmadı. Basketbolu nasıl yaşatabiliriz diye çalışmalara başladık. , basketbolu ne yapalım Ya burayı kapatırsın ya da Konya ‘İleride basketbolu dirilteceksin. Ama bunu hep birlikte yapmamız gerektiğini düşündük. Bir bütçe belirledik ve basketbol takımını bu bütçe doğrultusunda bir çalışmanın içerisine soktuk. Bundan sonra yapılacak transferlerle grup olarak gayretimizi göstereceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu