Yaşam

Karşıyaka’da çocuk aşçılar mutfağa girdi

Karşıyaka Belediyesi tarafından kente kazandırılan Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi, düzenlediği atölyelerle mutfak kültürüne katkı sağlamaya devam ediyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte Karşıyaka Çocuk Belediyesi üyeleri mutfağa girerek makarna yaptı.

Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi, gastronomi alanında şehre katkı sağlamaya ve mutfak kültürünü zenginleştirmeye devam ediyor. Alanında uzman şeflerin katılımıyla farklı başlıklarda düzenlenen atölyelerde gençler ve yetişkinlerin yanı sıra çocuklar da mutfakla tanışma ve yeteneklerini keşfetme şansı buluyor.

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte hem çocukların yarıyıl tatilini renklendirmek hem de çocukların mutfak kültürüne katkı sağlamak amacıyla farklı bir çalışma gerçekleştirildi. Çocuk Belediyesi üyeleri, alanında uzman şeflerle birlikte mutfağa girdi. 4 saat süren etkinlikte 14 çocuk sıfırdan başlayarak 2 çeşit taze makarna hazırladı, pişirip sosladı; Hem kendileri pişirdikleri makarnaların tadına baktılar, hem de şeflerine tattırdılar.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ela Süratlı, “Genç nesillerin yaşayarak öğrenmesine büyük önem veriyoruz. Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi ile birlikte bir gastronomi etkinliği düzenledik. Çocuklarımız makarna yaptı; Mutfak kültürü ve üretimi konusunda deneyim kazandılar. Bize sadece bu lezzetin tadını çıkarmak kalıyor. Öncelikle bu güzel tesisi hayata geçiren Başkanımız Dr. “Etkinlikte emeği geçen Cemil Tugay’a, merkez yönetimine ve şeflerimize teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-kirikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu